Gizli işsizler iyi mi böyle!

Günümüzde hali hazırda yaşanan ekonomik kriz hayatın içindeki her faktörü etkilerken işsizlik rakamlarını da etkilemeye devam ediyor. Hanehalkı İşgücü Araştırması sonuçlarına göre; 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2022 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 50 bin kişi artarak 3 milyon 845 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 0,1 puanlık artış ile %11,4 seviyesinde gerçekleşti. Dönelim konumuza... Köşe yazımın başlığında verdiğim gibi "gizli İşsizler" kim bunlar? Kamu dairelerinde, belediyelerde hasbel kader işe girmiş ama bir varlıkları olmayan, bir işin ucundan tutmayan arkadaşlar. Evet bir işin ucundan tutmayan, siyasetin içinde bulunan abilerinin, dayılarının, amcalarının isimleri ile kendine yer edinen, ancak aldıkları paraların 1 lirasının bile hakkını veremeyen gizli işsizler. Bu arkadaşlardan her kurumda, her belediyede görebilirsiniz. Hatta ve hatta ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın stand-Up'larına konu ettiği gibi sabah işe gelirler kahvelerini çaylarını içerler, bulundukları kurumların içerisindeki dedikoduları gıybetlerini yapar öğle yemeğine çıkarlar. Öğle molasının ardından kaldıkları yerden devam eder ve mesai saatlerini tamamlarlar. Daha detaylı vermek isterdim ama uzatmak istemiyorum. İşte bu arkadaşlar gizli ve çalışan işsizler. Şimdi bu arkadaşların başında olan şefleri, müdürleri, genel müdürleri, belediye başkanları ve siyasetçiler her kim bunlara arka çıkıyorsa bir başkasının hakkı olanı hakkı olmayana veriyorsa, kim göz yumuyorsa, sessiz kalıyorsa burada olmasa da diğer tarafta bunun hesabını vereceksiniz. Cenab-ı Hak kul hakkı için "Benim yanıma her şey ile gelin affederim. Fakat kul hakkı ile gelmeyin, onu ben değil, kulum affeder. " demiştir.

Kaynak : https://medyabar.com/makale/11196105/aziz-guvener/gizli-issizler-iyi-mi-boyle